Instrukcje dotyczące instalowania i konfigurowania aplikacji Google Mapy (PL)


Przydatne linki:
1) Kup klucz licencyjny do aplikacji
2) Zainstaluj aplikację przez Bitrix24.Marketplace

Chcesz wypróbować pełną funkcjonalność aplikacji, ale nie masz czasu na konfigurację? Zainstalujemy wersję demo na Twoim Bitrix24. Zostaw zamówienie na wersję demo - https://b24-wndk5p.bitrix24.site/crm_form2/

Obejrzyj wideo ze szczegółowymi instrukcjami:

Instalacja:

Zainstaluj aplikację z Marketplace Bitrix24.

Konfiguracja:

Gdy otworzysz aplikację po raz pierwszy, zobaczysz następujący ekran:

https://my.support.pl/admin/templates/blend/images/map0_2.png


1) Wpisz adres swojej firmy w specjalnym polu w formacie zrozumiałym dla nawigatora (ulica, dom, miasto, kraj (opcjonalnie)).
Ten adres zostanie wykorzystany przy wyborze firmy jako punktu początkowego (początek trasy).


2) Podaj token interfejsu API Map Google.

UWAGA! Korzystając z wersji testowej (demonstracyjnej) nie musisz już wprowadzać tokena Google API! Ułatwiliśmy instalację aplikacji, dzięki czemu możesz ją bezproblemowo i łatwo przetestować!
Token Google API trzeba będzie aktywować dopiero po wygaśnięciu okresu próbnego i zakupie klucza licencyjnego.

Aby utworzyć token, kliknij link w etykiecie narzędzi obok pola. Zostaniesz przeniesiony do oficjalnego przewodnika Google, przez który musimy przejść. 
https://developers.google.com/maps/doc...et-api-key.

Aby pomyślnie wygenerować kod API, musisz założyć płatne konto Google (Business Account). UWAGA: Jeśli nie przekroczysz limitów (patrz poniżej), nie będziesz musiał płacić, ale nadal musisz podłączyć konto płatnicze.

 • Najpierw musisz kliknąć link Google Cloud Platform i zalogować się na swoje zwykłe konto google. • Na głównej stronie Google Cloud Platform przejdź do zakładki Płatności. • Teraz wybierz opcję "Dodaj konto rozliczeniowe"


 • Zatem wypełnij dane.


  Numer telefonu oraz kod, który dostaniesz na telefon.  Następnie wprowadź niezbędne dane. Możesz wprowadzić dane firmy, w której pracuje użytkownik. Możliwe jest również wpisanie losowych wartości i wszystko będzie nadal działać.  Wypełnij pola: dane podatnika – możesz wprowadzić NIP swojej firmy, jak i dowolną 9-cyfrową liczbę. Po wypełnieniu pól klikamy “Rozpocznij bezpłatny próbny”

  UWAGA! Połączenie (lub używanie) konta firmowego i karty płatniczej to obowiązkowy krok do prawidłowego działania aplikacji! Nie będziesz mieć żadnych dodatkowych kosztów ze strony Google, jeśli będziesz przestrzegać ograniczeń poziomu bezpłatnego.


  Następnie wypełnij pola dowolnymi danymi: • Wróć do głównego interfejsu Google Cloud Platform. W menu wybierz API i Usługi - Dane Logowania. • W tym miejscu klikamy Utwórz Dane Logowania, skopiuj utworzony klucz i wklej go do naszej aplikacji z zapisaniem.
 • Kończymy konfigurację i klikamy - Ogranicz klucz.
 • Tutaj możemy nadać kluczowi nazwę, Ograniczenia aplikacji - pozostaw pozycję „Nie”, ale w Ograniczenia interfejsow API wybieramy 4 elementy - Directions API, Geocoding API, Maps Embed API i Maps JavaScript API.

 • Jeśli nie widziałeś tych elementów, musisz dodać je do biblioteki, aby stały się dostępne. Aby to zrobić, przewiń do pozycji Mapy Google w menu - Przejdź do Interfejsy API. Zobaczysz tutaj wszystkie zawarte API i dostępne do połączenia. Wybierz żądany element i kliknij „Włącz”. Następnie pojawi się na liście, edytuj utworzony klucz API.

UWAGA: Pamiętaj o ograniczeniu bezpłatnego korzystania z Google API. Jeśli Twoja aplikacja generuje zapytania lub wyświetla obciążenia poniżej 200 USD miesięcznie, nie będziesz musiał płacić. Gdy przekroczysz ponad 200 USD miesięcznego kredytu, masz spłacić.

Dla każdego portalu wartości limitów ustalane są indywidualnie, więc masz wyznaczyć te limity według własnego uznania w zależności od tego, jak korzystasz z aplikacji. Dozwolone limity możesz sprawdzić w cenniku Google: https://cloud.google.com/maps-platform/pricing/sheet/

Aby ustawić limity, przejdź do API i Usługi, wybierz projekt (jeśli jest ich kilka), wybierz API z listy, kliknij zakładkę "Limity", "Requests" i edytuj limity zgodnie z powyższymi warunkami (zwróć szczególną uwagę na Maps JavaScript API).

!! Aplikacja korzysta z usługi Google Maps w pełnej zgodności z Regulaminem Google Maps Platform. 
https://developers.google.com/maps/faq#usage-limits

Obejrzyj wideo, jak skonfigurować klucz:

 

3) Następnie musisz określić pola, które są używane w twoim CRM do wskazania adresu.

Na przykład, jeśli menedżerowie wykorzystują i zapisują adres klienta w standardowym polu szczegółów ("Szczegóły", "Adres"), wystarczy wybrać w wierszu opcję „Rekwizyty”.

*Standardowe pole w tym kontekście oznacza, że ​​nie utworzyłeś pola samodzielnie, ale po prostu używasz tych, które są preinstalowane w Bitrix24.

Adres określony w wymaganiach zostanie użyty do określenia lokalizacji klienta.

Jeśli korzystasz z pól niestandardowych (na przykład Twój adres składa się z oddzielnych pól „Ulica”, „Budynek”, „Region”) lub dla różnych podmiotów używasz różnych pól (na przykład dla Firmy korzystasz z "Szczegóły", w przypadku Deal - zestaw pól niestandardowych), kliknij „Wybierz pola” i określ podmiot (Lead, Deal, Kontakt, Firma), który chcesz skonfigurować, i wybierz pola z informacjami o adresie podmiotu.

Lista pól zawiera zarówno standardowe pola Bitrix24,

jak i pola niestandardowe utworzone przez Ciebie:

UWAGA: Nie możesz później zmienić wybranych pól. W razie potrzeby, należy ponownie zainstalować aplikację. Zachowaj ostrożność przy wyborze pól.


Gotowe! Teraz możesz zacząć budować trasę lub wyświetlać obiekty na mapie. Możesz to zrobić zarówno poprzez konkretnego deala, jak i poprzez „aplikacje” twojego portalu.

Przeczytaj również, jak wprowadzić dodatkowe ustawienia, skonfigurować eksport i inne ważne funkcje oraz obejrzyj wideo.

_____________________________________

Nadal masz pytania lub potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!
+48 226022810
sales@support.pl
support.pl

Czat na żywo

Proszę zostawić adres e-mail, na który trzeba wysłać promokod.

Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później.
Proszę zostawić adres e-mail, na który trzeba wysłać promokod.
Wysłaliśmy kod promocyjny i instrukcje dotyczące jego wykorzystania na adres e-mail. Jeśli nie dotrze w ciągu 10 minut, spróbuj ponownie zasubskrybować.
 • app, aplikacja, mapy, google, google maps, Karta CRM
 • 0 Użytkownicy uznali za użyteczne
Czy ta odpowiedź była pomocna?

Powiązane artykuły

Aplikacje Bitrix24: Google Mapy. FAQ - Często zadawane pytania (PL)

Przydatne linki:1) Kup klucz licencyjny do aplikacji2) Zainstaluj aplikację przez...

WERSJA 2: Nowe funkcjonalności w Maps Mobile

Przydatne linki:1) Kup klucz licencyjny do aplikacji2) Zainstaluj aplikację przez...

Bitrix24 App: Google Maps. FAQ - Frequently Asked Questions (EN)

Useful links:1) Buy a license key for the application2) Install the application from...

Instructions for installing and configuring the application Google Maps (ENG)

Useful links:1) Buy a license key for the application2) Install the application from...

VERSION 2: New functional of MAPS MOBILE - Review

Useful links:1) Buy a license key for the application2) Install the application from...