Przykład pracy z uniwersalną listą

Proszę zostawić adres e-mail, na który trzeba wysłać promokod.

Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później.
Proszę zostawić adres e-mail, na który trzeba wysłać promokod.
Wysłaliśmy kod promocyjny i instrukcje dotyczące jego wykorzystania na adres e-mail. Jeśli nie dotrze w ciągu 10 minut, spróbuj ponownie zasubskrybować.

Korzystając z list uniwersalnych w Bitrix24, możesz przechowywać dokumenty, tworzyć rejestr certyfikatów, listę książek korporacyjnych - ogólnie, przygotowywać listy dowolnych obiektów. Zobaczymy konkretny przykład wykorzystania list do śledzenia materiałów promocyjnych. Przykład jest szczegółowy, postaram się zatrzymać na każdym kroku, abyś niczego nie przegapił :)

Jaka jest różnica od zwykłej listy, którą można przygotować, powiedzmy, w programie Excel?

W Bitrix24 kilku pracowników może aktualizować takie listy. Ponadto sam przypisujesz do nich prawa dostępu (niektórzy pracownicy mogą tylko przeglądać, ktoś może wprowadzać zmiany, a dla kogoś może być całkowicie zamknięty dostęp).

Listy Bitrix24 mogą zawierać różnorodne informacje: zwykłe nazwy tekstowe, opisy, daty lub, na przykład, pliki (może to być układ ulotki lub zeskanowana kopia dokumentu).

Niektóre dane na listach można wypełnić automatycznie: imię i nazwisko pracownika, który dodał pozycję do listy lub ją zmienił, datę zmiany itp.

Ponadto listy obsługują automatyczne przetwarzanie dokumentów przy użyciu procesów biznesowych, które możesz samodzielnie dostosować!

Realizacja przykładu

Listę można utworzyć osobno lub w grupie roboczej. Jeśli lista jest tworzona osobno, prawa dostępu są regulowane w ustawieniach listy (aby otworzyć dostęp dla pracowników, należy to dodatkowo skonfigurować). Jeśli lista jest tworzona wewnątrz grupy, wówczas domyślnie prawa dostępu będą takie, jak określono w grupie (wszyscy członkowie grupy roboczej będą mieli dostęp do przeglądania tej listy).

W naszym przykładzie utworzymy listę poza grupą roboczą. Przejdź do strony Pracownicy> Listy i kliknij przycisk Utwórz nowy. Otworzy się strona tworzenia nowej listy.

Podaj nazwę listy i opis. Jeśli planujesz zautomatyzować pracę z materiałami reklamowymi, postaw znaczek Włącz obsługę procesów biznesowych. Jeśli nie, możesz go usunąć. W każdym razie zawsze możesz go zwrócić.

Aby ułatwić wszystkim pracownikom dodawanie nowych elementów w procesie pracy z materiałami reklamowymi, lepiej nazywać je materiałami - konfiguruje się to w zakładce Słownik.

W ustawieniach praw Dostępu wybieramy wszystkich pracowników działu i poddiałów:

i dodamy im prawo do dodawania w panelu (oznacza to, że pracownicy działu będą mogli dodawać elementy do listy, ale nie będą mogli ich usunąć).

Zapisz zmiany.

Teraz musimy ustalić, jakich informacji potrzebujemy na tej liście. Otwórz listę i wybierz działanie Personalizuj pola:

Jest już pierwsze pole - Nazwa. Nie można go usunąć, ponieważ jest obowiązkowy dla każdej listy, ale można ją edytować, aby lepiej pasowała do istoty listy. Aby to zrobić, możesz kliknąć nazwę lub dwukrotnie kliknąć dowolne miejsce w tym polu lub otworzyć menu lewym przyciskiem myszy na ikonie po lewej stronie. Zmień nazwę i zapisz.

Ważne jest dla nas rozważenie ilości materiałów w magazynach w dwóch biurach. Dodaj pole Ilość w magazynie, wybierz typ pola Liczba:

 

Wskaż opcje Pokaż w formularzu dodawania i Pokaż w formularzu edycji, jeśli chcesz, aby te informacje były wymagane podczas dodawania nowego materiału do list. W naszym przykładzie należy to zrobić, więc zostawiamy obie kawki.

Stworzymy to samo pole innego magazynu.

Ważne jest, abyśmy wiedzieli, który z pracowników dodaje do listy materiały promocyjne. Podobnie ze zmianami. Aby to zrobić, dodaj pole Utworzone kim samego typu Utworzone przez:

Pamiętaj, że tutaj usuwamy znaczek z pól Pokaż w formie dodawania i Pokaż w formie edycji. Oznacza to, że po dodaniu materiału do listy pola te nie będą wyświetlane i nie spowoduje przeciążenia formularza, ale informacja o tym, kto dodał materiał i kiedy zostanie automatycznie zapisany.

Tak więc podstawowe ustawienia listy materiałów zostały zakończone. Możesz dodawać materiały. Aby to zrobić, pracownik musi przejść do utworzonej przez nas listy, kliknąć przycisk Dodaj materiał i wypełnić pola przez nas utworzone.

Informacje o tym, kto dodał ulotki do listy, pojawią się automatycznie.

Każdy pracownik (który ma dostęp do tej listy) może skonfigurować widok dla siebie (sposób wyświetlania listy materiałów w tabeli). Aby to zrobić, kliknij ikonę po lewej stronie nagłówka tabeli i wybierz wymagane pola listy.

Możesz dodać swoje pola do listy, a w przyszłości skonfigurować automatyczne powiadamianie o zmianach na liście materiałów za pomocą procesów biznesowych w Bitrix24.

Naprawdę mam nadzieję, że udało mi się pokazać, jak skutecznie pracować z listami :) Powodzenia w pracy!

_____________________________________

Nadal masz pytania lub potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się z nami!
+48 226022810
sales@support.pl
Czat online

  • lista, listą, list, stoły, stół, tabela, tabela excel
  • 0 Użytkownicy uznali za użyteczne
Czy ta odpowiedź była pomocna?

Powiązane artykuły

Połączenia wideo dla 12 pracowników

Biorąc pod uwagę obecną sytuację na świecie, ważne jest, aby pozostać w domu i ograniczyć...

Praca z zewnętrznymi użytkownikami w Extranecie

1. Jak zaprosić użytkownika do Extranetu? Możesz zaprosić użytkownika do Extranetu tylko przy...

Zależności między zadaniami na wykresie Gantta

Wyobraź sobie sytuację: chcesz spotkać swoją ukochaną babcię na lotnisku. Ale powiedziała ci, że...

Jak dodać logo firmy do podpisu listu?

Obejrzyj instrukcje wideo dotyczące dodawania szablonu podpisu (z logo):Szablon kodu:<img...

Co to jest wykres Gantta i jak z nim pracować?

Zapomnij o wiecznych problemach z terminami i organizuj efektywną pracę z zadaniami na wykresie...